Trump: kryzys związany z Koreą Płn. daleki od rozwiązania

(fot. Joseph Sohm / Shutterstock.com)

Prezydent USA Donald Trump napisał w niedzielę na Twitterze, że kryzys związany z Koreą Płn. jest daleki od rozwiązania. Pjongjang ogłosił w sobotę wstrzymanie prób jądrowych i testów międzykontynentalnych rakiet balistycznych (ICBM).

 

"Może sprawy się ułożą, a może nie - tylko czas to pokaże... Ale praca, którą teraz wykonuję, powinna być wykonana dawano temu!" - głosi tweet Trumpa.

 

W sobotę przywódca Korei Płn. Kim Dzong Un ogłosił nie tylko wstrzymanie testów nuklearnych i ICBM, ale także zamknięcie obiektu, gdzie prowadzono badania i próby jądrowe.

 

Trump napisał wtedy na Twitterze, że jest to "wielki postęp" i "bardzo dobra wiadomość dla świata i samej Korei Północnej".

 

Podkreślił, że czeka teraz na spotkanie z liderem Korei Północnej Kim Dzong Unem. "Cieszę się już na to spotkanie" - dodał.

 

Obaj przywódcy mają się spotkać pod koniec maja lub na początku czerwca.

 

Zarówno dziadek Kim Dzong Una, Kim Ir Sen, jak i jego ojciec, Kim Dzong Il, publicznie obiecywali wstrzymanie prac nad bronią nuklearną, ale kontynuowali je w tajemnicy. Swoją pierwszą próbę atomową reżim przeprowadził w 2006 roku, za panowania Kim Dzong Ila.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.33

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook