Syria: armia Asada przygotowuje atak na bastion tzw. Państwa Islamskiego w Damaszku

(fot. بدر الإسلام [CC BY-SA 2.5 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5)], from Wikimedia Commons)

Dowództwo armii syryjskiej rozpoczęło ostrzał ostatniego regionu w pobliżu Damaszku, który jest jeszcze pod kontrolą rebeliantów i przygotowuje się do ataku - poinformował we wtorek jeden z dowódców sił wiernych prezydentowi Syrii Baszarowi el-Asadowi.

 

Wojska Asada chcą przejąć kontrolę nad okolicami obozu dla palestyńskich uchodźców Jarmuk, co dałoby reżimowi pełną kontrolę nad stolicą i umocniło jego pozycję - komentuje Reuters.

 

Jarmuk, dawniej największy syryjski obóz dla Palestyńczyków, był przez kilka ostatnich lat pod kontrolą Państwa Islamskiego; choć uciekła stamtąd większość mieszańców, nadal pozostaje na miejscu kilka tysięcy uchodźców - podaje ONZ.

 

W sobotę syryjska armia poinformowała, że we Wschodniej Gucie pod Damaszkiem nie ma już rebeliantów, a bojownicy opuścili tamtejsze miasto Duma i udali się na północ kraju.

 

Od lutego armia prowadziła ofensywę we Wschodniej Gucie, która pozostawała jednym z ostatnich bastionów rebelianckich w pobliżu Damaszku.

 

Jak pisze Reuters, po zdobyciu tego regionu siły Asada napotkają już tylko opór rebeliantów w regionie Damaszku w kilku "niewielkich ośrodkach".

 

Dowódca sił rządowych, który rozmawiał z Reuterem, powiedział, że armia była gotowa przeprowadzić też operację w wschodnich górach Kalamun, ale Rosja stara się nakłonić rebeliantów do wycofania się stamtąd bez walki.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook