Watykan pierwszy raz od sześciu lat "zasypany" śniegiem [ZDJĘCIA]

(fot. PAP / EPA / ALESSANDRO DI MEO)

W Rzymie w nocy z niedzieli na poniedziałek spadł śnieg. To wyjątkowo rzadkie zjawisko w Wiecznym Mieście przyniósł front syberyjskiego zimna, który nazwano Buran.

 
Niewielka ilość białego puchu pojawiła się w historycznym centrum, na peryferiach i w wielu dzielnicach, w tym w nadmorskiej Ostii.
 
(fot. ALESSANDRO DI MEO)
 
Ponieważ takie zjawisko zdarza się raz na kilka lat, niektórzy rzymianie czekali w nocy na pierwsze płatki śniegu. W mediach społecznościowych wielu z nich zaapelowało do Włochów z północy, przyzwyczajonych do zimy, aby nie śmiali się z ich entuzjazmu i radości.
 
(fot. ALESSANDRO DI MEO)
 
"Dla nas opady śniegu są takim samym nadzwyczajnym wydarzeniem, jak autobusy przyjeżdżające punktualnie"- zauważył jeden z mieszkańców.
 
(fot. ALESSANDRO DI MEO)
 
W przeddzień zapowiadanych opadów śniegu władze miejskie podjęły decyzję o tym, że zamknięte będą w poniedziałek wszystkie szkoły w Rzymie. Ograniczone zostanie również kursowanie autobusów. Postanowiono też zamknąć parki miejskie i cmentarze.
 
(fot. ALESSANDRO DI MEO)
 
Wydane w niedzielę po południu rozporządzenie o zamknięciu szkół zostało skrytykowane przez Obronę Cywilną stołecznego regionu Lacjum- odnotował dziennik "Il Messaggero".
 
(fot. ALESSANDRO DI MEO)
 
Przeciwnicy rozporządzenia, cytowani przez gazetę, argumentują, że takie kroki podejmują tylko władze, które nie potrafią stawić czoła trudnej sytuacji.
 
(fot. ALESSANDRO DI MEO)
 
Burmistrz stolicy, Virginia Raggi jest w Meksyku na szczycie klimatycznym- dodaje poniedziałkowa prasa.
 
(fot. ALESSANDRO DI MEO)
 
Na jej polecenie w dniach poprzedzających pierwsze od sześciu lat opady śniegu w Rzymie trwało gromadzenie zapasów soli, pługów śnieżnych i łopat do odśnieżania.
 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?