Kilkadziesiąt tysięcy osób bez dachu nad głową. PAH apeluje o pomoc

(fot. PAH)

W ostatnich tygodniach dochodzi do masowych przesiedleń mieszkańców obozów dla uchodźców wewnętrznych w dystrykcie Kaxda w Somalii.

 

Kilkadziesiąt tysięcy osób, które w wyniku suszy i konfliktu zbrojnego opuściło swoje domy, musi po raz kolejny szukać schronienia. Na potrzeby reaguje Polska Akcja Humanitarna.

 

(fot. Maciej Moskwa / PAH)

 

W obozach w dystrykcie Kaxda mieszkało do niedawna ponad kilkadziesiąt tysięcy osób, które uciekły tu przed suszą i konfliktem zbrojnym z innych regionów kraju. Teren zmienił jednak właściciela, a ten zadecydował o likwidacji obozów. Mieszkańcy nie byli o tym wcześniej poinformowani - rodziny musiały uciekać w pośpiechu, pozostawiając dobytek, który został zniszczony przez buldożery. Poszkodowane są 24 tysiące osób, dodatkowo zniszczeniom uległa infrastruktura. Istnieje prawdopodobieństwo, że do podobnych wysiedleń dojdzie w innych częściach Mogadiszu.

 

Polska Akcja Humanitarna reaguje na potrzeby wysiedlonych rodzin. Wiele z nich przeniosło się do obozów stale wspieranych przez PAH. W wyniku tego ujęcia wodne, które w założeniu przeznaczone były dla około 1000 gospodarstw domowych, są używane przez dwukrotnie większą liczbę osób. Analogiczny problem dotyczy latryn. Pracownicy PAH dostarczyli 2000 zestawów higienicznych oraz dostarczają wodę dla około 2000 rodzin (ok. 12 000 osób) przez rozbudowę istniejącej infrastruktury.

 

(fot. Maciej Moskwa / PAH)

 

Polska Akcja Humanitarna działa w Somalii od 2011 roku. W regularnej pomocy skupia się przede wszystkim na zapewnieniu mieszkańcom dostępu do bezpiecznej wody, m.in. poprzez dostawy w cysternach lub naprawę istniejących ujęć wodnych. Pomoc ta dociera obecnie do ponad 100 tysięcy potrzebujących.

 

(fot. Maciej Moskwa / PAH)

 

Wesprzeć działania Polskiej Akcji Humanitarnej w Somalii możesz:
- przelewem: Alior Bank S.A. 02 2490 0005 0000 4600 8316 8772 (z dopiskiem Somalia)
- poprzez stronę internetową: www.pah.org.pl/wplac/
- dołączając do klubu PAH SOS: www.pah.org.pl/klub-pah-sos/ i wspierając PAH comiesięczną darowizną

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook