Tillerson zapewnia o przywiązaniu USA do partnerstwa z UE

(fot. shutterstock.com)

Stany Zjednoczone są przywiązane do partnerstwa z UE - zapewniał we wtorek w Brukseli sekretarz stanu USA Rex Tillerson, wskazując na wspólne wartości jakie podzielają partnerzy po obu stronach Atlantyku.

 

Tillerson, o którego rychłej dymisji spekulują amerykańskie media, spotyka się z ministrami spraw zagranicznych państw UE. Choć obie strony starają się wskazywać na wspólne cele takie jak walka z terroryzmem, czy zapewnianie pokoju, to różnice w polityce zagranicznej UE i USA po objęciu władzy przez Donalda Trumpa są coraz bardziej widoczne.

 

Stany Zjednoczone pozostają sojusznikiem Europy

 

Sekretarz stanu USA zapewniał na konferencji prasowej z szefową unijnej dyplomacji Federicą Moherini, że Stany Zjednoczone pozostają sojusznikiem Europy. "Spotkanie takie jak to pomiędzy wysoką przedstawiciel (UE) i mną kolejny raz pokazuje, że Stany Zjednoczone są mocno przywiązane do europejskich sojuszników, a także ważną rolę jaką europejscy sojusznicy odgrywają w realizowaniu naszych celów dotyczących bezpieczeństwa" - podkreślał.

 

"Partnerstwo pomiędzy UE i Stanami Zjednoczonymi jest długotrwałe. Opiera się na wspólnych wartościach, wspólnych celach dotyczących bezpieczeństwa i dobrobytu po obu stronach Atlantyku. Pozostaniemy do tego przywiązani" - dodał Tillerson.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook