USA: prezydent Trump ułaskawił swojego pierwszego indyka, zwie się Drumstick

(fot. PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS)

Na dwa dni przed Świętem Dziękczynienia prezydent Donald Trump ułaskawił we wtorek, podczas ceremonii w Białym Domu, indyka o imieniu Drumstick.

 
"W przeciwieństwie do milionów innych indyków Drumstick ma przed sobą szczęśliwe życie" - powiedział Trump.
 
W ceremonii ułaskawienia indyka, pierwszej w czasie prezydentury Trumpa, wzięli udział m.in. jego żona Melania i syn Barron.
 
Donald Trump poinformował, że darował życie także drugiemu indykowi o imieniu Wishbone, który nie był obecny na uroczystości w Białym Domu. Oba ptaki trafią na Uniwersytet Tech w Wirginii, gdzie doglądać ich będą studenci z wydziału weterynarii.
 
Są tam już dwa indyki - Tater i Tot - które przed rokiem ułaskawił prezydent Barack Obama. "Anulowałem już wiele rozporządzeń mojego poprzednika, ale moi doradcy powiedzieli mi, że w żadnym wypadku nie mogę uchylić tych ułaskawień Baracka Obamy" - żartował Trump.
 
Coroczną prezydencką tradycję ułaskawiania indyków oficjalnie rozpoczął prezydent George Bush w 1989 r., ale jej źródeł historycy doszukują się już w 1863 r., kiedy prezydent Abraham Lincoln na prośbę swego syna Tada oszczędził bożonarodzeniowego indyka. Tad nazwał swego nowego przyjaciela imieniem Jack i nauczył go chodzić za sobą po ogrodach Białego Domu.
 
Święto Dziękczynienia jest dniem wolnym od pracy i zawsze obchodzone jest w ostatni czwartek listopada. Amerykanie już w środę masowo wyjeżdżają na długi weekend do mieszkających daleko rodzin. Święto to jest obok Bożego Narodzenia najważniejszym świętem w USA i ma charakter świecko-religijny.
 
Amerykanie tradycyjnie spotykają się wówczas z najbliższymi na uroczystych obiadach, na których główną potrawą jest pieczony indyk z nadzieniem, słodkimi kartoflami i żurawiną. 
 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

5

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

rzymianin1 11:46:07 | 2017-11-22
Do ch...y, nawet przy tak banalnej i tochę "głupkowatej" sprawie nie można było znaleźć lepszego zdjęcia prezydetna Trumpa? Czy naprawdę jest od najgorszym człowiekiem na tej ziemi obecnie? I nie należy mu się choćby jedno zdjęcie "normalne"? Proszę o jedno zdjęcie prezydenta Trupa jako normalnego, uśmiechniętego człowieka? Czyżby odmawiało się mu człowieczeństwa? 

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook