Ukraina została zaatakowana przez separatystów, pomimo ustaleń o wstrzymaniu ognia

(fot. PAP/EPA/ALEXANDER ERMOCHENKO)

Ukraińska armia oskarżyła w piątek prorosyjskich separatystów w Donbasie o złamanie ustaleń o tzw. szkolnym rozejmie, który ma pozwolić na rozpoczęcie nauczania w szkołach w regionie konfliktu.

 

"Od początku doby odnotowaliśmy dwa ostrzały naszych pozycji w pobliżu miejscowości Tałakiwka i Zajcewe (w obwodzie donieckim). W wyniku starcia koło Tałakiwki zginął nasz jeden żołnierz" - oświadczył w piątek w stacji telewizyjnej "112.Ukraina" przedstawiciel Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy Anatolij Stelmach.

 

Wstrzymanie ognia na linii walk w Donbasie formalnie zaczęło obowiązywać o północy z czwartku na piątek. Jest to wynik uzgodnień, zawartych w środę w Mińsku podczas spotkania grupy kontaktowej, w której zasiadają przedstawiciele Rosji, Ukrainy i OBWE.

 

Ideę zawieszenia broni miedzy ukraińskimi siłami rządowymi a prorosyjskimi separatystami poparli we wtorkowej rozmowie telefonicznej przywódcy państw należących do tzw. czwórki normandzkiej: kanclerz Niemiec Angela Merkel, prezydent Francji Emmanuel Macron, prezydent Ukrainy Petro Poroszenko i prezydent Rosji Władimir Putin.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?