Holandia: kolejna osoba zatrzymana w związku z alertem w Rotterdamie

(fot. EPA/Arie Kievit)

Holenderska policja zatrzymała w czwartek drugiego podejrzanego w związku z alertem w Rotterdamie, gdzie w środę wieczorem odwołano koncert rockowy po ostrzeżeniu hiszpańskiej policji.

 
22-letni mężczyzna został zatrzymany w czwartek rano w prowincji Brabancja Północna - powiedział rzecznik policji Roland Ekkers.
 
W środę wieczorem w ostatniej chwili odwołano koncert rockowy kalifornijskiej grupy Allah-Las, który miał się odbyć w sali Maassilo w Rotterdamie. Powodem było ostrzeżenie od hiszpańskiej policji o zagrożeniu terrorystycznym. Sala może pomieścić do tysiąca osób.
 
Następnie w pobliżu sali zatrzymano Hiszpana, który kierował hiszpańską furgonetką wyładowaną butlami z gazem.
 
Ekkers poinformował, że Hiszpan był pijany. Według rzecznika nie jest prawdopodobne, aby mężczyzna stanowił zagrożenie terrorystyczne.
 
W środę wieczorem hiszpańskie źródło sądowe mówiło agencji Reutera, że nie ma związku między incydentem w Rotterdamie a zamachami w Katalonii z ub. tygodnia. Wyjaśniło, że ostrzeżenie było skutkiem dochodzenia hiszpańskiej Guardia Civil, które trwało od pewnego czasu i nie miało bezpośredniego związku z dwoma atakami z użyciem pojazdów w Barcelonie i Cambrils, w których zginęło 15 osób.Rzecznik holenderskiej policji Gijs van Nimwegen mówił, że w furgonetce było kilka butli z gazem, a sposób prowadzenia pojazdu przez mężczyznę "rzucał się w oczy".
 
Hiszpańska agencja prasowa Europa Press, cytując hiszpańskie źródła antyterrorystyczne, podała, że Hiszpan zatrzymany w Rotterdamie nie miał związków z dżihadystami. Butle z gazem były najwyraźniej przeznaczone do użytku domowego - dodała Europa Press.
 
Mimo środowego incydentu holenderskie władze nie zmieniły poziomu zagrożenia terrorystycznego. Od 2013 roku w kraju obowiązuje czwarty w pięciostopniowej skali stopień zagrożenia.
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.57

Liczba głosów:

7

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

MarzenaD 11:02:00 | 2017-08-24
"Burmistrz Rotterdamu, Ahmed Aboutaleb poinformował, że kierowca furgonetki został aresztowany. Odwołano koncert amerykańskiego zespołu rockowego Allah-Las. "
http://wiadomosci.wp.pl/alert-terrorystyczny-w-rotterdamie-odwolano-koncert-6158417568077953a

Oceń 9 3 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?