Donald Trump potępia zamach, oferuje pomoc Barcelonie

(fot. PAP/EPA/David Armengou)

Prezydent Donald Trump napisał na Twitterze, że potępia czwartkowy zamach w Barcelonie, i zapewnił, że USA uczynią wszystko, by pomóc Hiszpanii. Wcześniej pomoc władzom Barcelony zaoferował sekretarz stanu USA Rex Tillerson.

 

Tillerson powiedział podczas konferencji prasowej, że USA gotowe są wesprzeć hiszpańskie władze w śledztwie w sprawie czwartkowego zamachu w Barcelonie; dodał, że "terroryści na całym świecie powinni wiedzieć, że Stany Zjednoczone i ich sojusznicy zdecydowani są wytropić ich i wymierzyć im sprawiedliwość".

 

Rzeczniczka Departamentu Stanu USA Heather Nauert poinformowała, że resort bada okoliczności ataku. Napisała na Twitterze, że jej resort wzywa obywateli USA przebywających w Barcelonie, by "trzymali się z dala od okolicy (w której doszło do ataku) i informowali rodziny oraz przyjaciół o miejscu swego pobytu".

 

Pierwsza Dama Ameryki Melania Trump napisała na Twitterze, że "myślami i modlitwą" jest z mieszkańcami Barcelony.

 

W czwartek po południu furgonetka wjechała w tłum na placu Katalońskim w Barcelonie, Potrącając kilkadziesiąt osób. Według hiszpańskiej policji w zamachu zginęła jedna osoba, 32 zostały ranne, dziesięć spośród nich jest w stanie ciężkim. Kierowca uciekł z miejsca wypadku.

 

Policja potwierdziła, że w Barcelonie doszło do ataku terrorystycznego.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?