Wzruszający list pożegnalny przyjaciół z Linkin Park

(fot. youtube.com / sz)

Kilka dni temu świat obiegła szokująca wiadomość o samobójstwie Chestera Benningtona, frontmana zespołu Linkin Park. Sąd oficjalnie potwierdził już ten fakt. Przyjaciele z zespołu opublikowali wzruszający list pożegnalny, apelując również do osób z podobnymi problemami, aby szukały pomocy.

 

Treść listu pożegnalnego:

 

Drogi Chesterze,


Nasze serca są złamane. Fale żałoby i niedowierzania wciąż przechodzą przez naszą rodzinę, kiedy staramy się pogodzić z tym, co się wydarzyło.


Wpłynąłeś na tak wiele żyć, może nawet więcej, niż zdawałeś sobie sprawę. W ostatnich kilku dniach zostaliśmy zalani miłością i wsparciem, zarówno publicznie, jak i prywatnie, z całego świata. Talinda i rodzina są za to wdzięczni i chcą, by świat wiedział, że byłeś najlepszym mężem, synem i ojcem. Rodzina nigdy nie będzie pełna bez ciebie.


Kiedy rozmawialiśmy przez te lata, twoja ekscytacja była zaraźliwa. Twoja nieobecność pozostawia pustkę, która nigdy nie będzie zapełniona - szumny, zabawny, ambitny, kreatywny, miły, życzliwy głos w pokoju zniknął. Próbujemy przypomnieć sobie, że demony, które cię zabrały od nas, zawsze były częścią tego wszystkiego. Mimo wszystko to właśnie sposób, w jaki śpiewałeś o tych demonach sprawił, że ludzie cię pokochali. Odważnie wyciągałeś je na światło dzienne, a robiąc to, przybliżałeś nas do siebie i uczyłeś nas być bardziej ludzkimi. Miałeś wielkie serce i zdołałeś nosić je na dłoni.


Nasza miłość do pisania i wykonywania muzyki jest nie do opisania. Nie wiemy jeszcze, jak będzie wyglądała nasza przyszłość bez ciebie, ale wiemy, że nasze życia stały się lepsze dzięki tobie. Dziękujemy ci za ten prezent. Kochamy cię i bardzo za tobą tęsknimy.


Do zobaczenia,


LP


Na końcu listu zamieszczono prośbę, aby odwiedzić stronę www.chester.linkinpark.com - jest to księga kondolencyjna dla wszystkich poruszonych odejściem Chestera. Na samym szczycie witryny widnieje wyraźna informacja z adresami infolinii kryzysowych.

 

 

Członkowie zespołu zachęcają do pomagania osobom w podobnej sytuacji. Jeśli dodasz w mediach społecznościowych tag #RIPCHESTER, twoje pożegnanie zostanie opublikowane w tej księdze.

 

Również w wielu polskich miastach ludzie składają kwiaty i znicze pod amerykańskimi konsulatami i miejscami, gdzie grupa koncertowała. W całej Polsce organizowane sa koncerty upamiętniające zmarłego muzyka.

 

Ambasada USA w Warszawie:

(fot. facebook.com/linkinpark)

 

Konsulat USA w Krakowie:

(fot. facebook.com/linkinpark)

 

Stadion w Chorzowie:

(fot. facebook.com/linkinpark)

 

***

 

Jego tragiczna śmierć jest dowodem na to, że samobójstwo nigdy nie jest wyjściem. Jeśli masz takie myśli lub nie możesz sobie poradzić z życiowymi trudnościami, a może jest w twoim otoczeniu osoba, której chcesz pomóc - skorzystaj z tych źródeł, szukając pomocy:

 

 

Pamiętajmy o Chesterze w modlitwach i nie bądźmy obojetni na podobne cierpienie ludzi wokół nas.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.78

Liczba głosów:

9

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook