Merkel gratululje Macronowi zwycięstwa w wyborach

(fot. shutterstock.com)

Kanclerz Niemiec Angela Merkel pogratulowała w niedzielę prezydentowi Francji Emmanuelowi Macronowi z okazji zdecydowanego zwycięstwa jego partii w drugiej turze wyborów parlamentarnych we Francji.

 

Gratulacje w imieniu Merkel przekazał za pośrednictwem Twittera jej rzecznik Steffen Seibert. Jak napisał, kanclerz Niemiec oczekuje na kontynuowanie "dobrej współpracy na rzecz Niemiec, Francji i Europy".

 

Zadowolenie ze zwycięstwa partii Macrona La Republique en Marche (LREM) w wyborach wyraził także szef niemieckiej dyplomacji Sigmar Gabriel. Ministerstwo spraw zagranicznych przekazało na Twitterze, że zdaniem Gabriela "droga do przeprowadzenia reform" zarówno we Francji, jak i Europie została wraz ze zwycięstwem LREM otwarta.

 

Według częściowych oficjalnych wyników partia LREM zwyciężyła w niedzielę w II turze wyborów parlamentarnych we Francji, zdobywając razem z sojuszniczym ugrupowaniem MoDem co najmniej 301 miejsc w 577-osobowym Zgromadzeniu Narodowym. Informację tę przekazało francuskie MSW po przeliczeniu 92 proc. głosów.

 

Sukces wyborczy pozwala LREM i MoDem na sformowanie rządu, który będzie mógł wdrożyć reformy zapowiedziane w programie wyborczym Macrona, począwszy od reformy kodeksu pracy. Oznacza także odsunięcie od władzy tradycyjnych dużych partii na prawicy i lewicy, które do tej pory na przemian sprawowały władzę we Francji. 

 

 

Wspomóż Nas
Tagi: marcon, merkel

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.27

Liczba głosów:

30

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook