Schulz: Trump jest niszczycielem zachodnich wartości

(fot. shutterstock.com)

Kandydat SPD na kanclerza Niemiec Martin Schulz zarzucił we wtorek w Berlinie prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi niszczenie zachodnich wartości i wezwał do przeciwstawienia się amerykańskiemu prezydentowi i jego "ideologii zbrojeń".

 
Schulz powiedział we wtorek w siedzibie SPD, że Trump jest "niszczycielem wszystkich zachodnich wartości", a forma, w jakiej tego dokonuje, była dotychczas nieznana.
 
Szef SPD dodał, że strategia prezydenta USA skierowana jest przeciwko tolerancji, szacunkowi i współpracy między narodami.
 
"Takiemu człowiekowi z jego ideologią zbrojeń trzeba się przeciwstawić" - podkreślił Schulz.
 
To kolejna krytyczna wypowiedź szefa SPD pod adresem Trumpa. "Nakazem chwili" jest powstrzymanie tego człowieka (Trumpa) za pomocą wszystkich środków, jakimi dysponujemy - powiedział Schulz w poniedziałek wieczorem na spotkaniu zorganizowanym przez SPD w Berlinie. Jak zaznaczył, "Europa jest najlepszą ochroną demokracji, gospodarki i społecznej solidarności".
 
Trump skrytykował wcześniej Niemcy po raz kolejny za nadwyżkę w handlu z USA oraz za zbyt małe - jego zdaniem - nakłady Niemiec na obronność.
 
"Mamy MASYWNY deficyt handlowy z Niemcami, plus oni płacą O WIELE MNIEJ niż powinni na NATO & wojsko. To bardzo źle dla USA. To się zmieni" - napisał Trump we wtorek na Twitterze.
 
Kanclerz Angela Merkel podczas niedzielnego wystąpienia na wiecu wyborczym w Monachium wyraziła wątpliwość co do niezawodności USA jako partnera i zaapelowała do krajów Unii Europejskiej o zachowanie jedności.
 
"Czasy, gdy mogliśmy się całkowicie oprzeć na innych, dobiegły końca (...), dlatego mogę jedynie powiedzieć: my, Europejczycy, musimy wziąć nasze sprawy w swoje ręce" - powiedziała.
 
Jej słowa wywołały intensywną debatę o stanie niemiecko-amerykańskich i europejsko-amerykańskich relacji po zmianie władzy w USA.
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.51

Liczba głosów:

43

 

 

Komentarze użytkowników (5)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

PoloCocktowiec Kowalski 09:12:22 | 2017-05-31
Schulz jest niszczycielem zachodnich wartości

Trump nie jest niszczycielem zachodnich wartości

Oceń 12 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

WDR 23:48:38 | 2017-05-30
Proszę bardzo... JEDNA, dosłownie... jedna wypowiedź Trumpa, że nie podoba mu się nadwyżka Niemiec w handlu z Niemcami i poszła w ruch Merkel i Schulz ataując USA.

Natomiast na Polskę trwa nieustanna nagonka, podsycana przez marionetki p.Merkel w Warszawie, i my, Polacy mamy siedzieć cicho.

Ta sytuacja świetnie pokazuje kim są targowiczanie z totalnej opozycji. Barbarzyńcy, którzy kryli bolszewików od Putina bezczeszczących zwłoki polskich obywateli w tym generałów Wojska Polskiego.

Oceń 19 4 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

piotrwysocki514 22:48:04 | 2017-05-30
A jak wartosciami Europy bedzie faszyzm to tez go potepicie ?

Oceń 6 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

piotrwysocki514 22:47:11 | 2017-05-30
******** sie Shulz

Oceń 3 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

abraham 19:18:50 | 2017-05-30
Kolejny mały, śmieszny człowieczek(jak pan Konopka) próbuje pyskować człowiekowi któremu do pięt nie dorasta.

Oceń 31 8 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook