Biały Dom: Syria musi przestrzegać zakazu używania broni

(fot. shutterstock.com)

Zatwierdzone przez prezydenta Donalda Trumpa ostrzelanie syryjskiej bazy lotniczej pociskami manewrującymi miało za zadanie wyegzekwowanie od rządu Syrii, by przestrzegał zakazu broni chemicznej - oświadczył w piątek rzecznik Białego Domu Sean Spicer.

 

"Uważam, że działania prezydenta z ubiegłej nocy były bardzo zdecydowane i zostały podjęte z jasną świadomością tego, co należy zrobić" - powiedział Spicer dziennikarzom.

 

Merkel o ataku USA w Syrii >>

 

"Prezydent sądzi przede wszystkim, że syryjski rząd, reżim Asada powinien jako minimum zgodzić się na przestrzeganie swych zobowiązań, że nie będzie używał broni chemicznej. Uważam, że powinien to być minimalny ogólnoświatowy standard" - dodał.

 

Atak USA na syryjską bazę to akt agresji >>

 

Zapytany, czy piątkowa akcja przeciwko bazie lotniczej Al-Szajrat zaszkodzi współdziałaniu z Rosją w zwalczaniu Państwa Islamskiego, prezydencki rzecznik odpowiedział: "Można się wspólnie zobowiązać do pokonania Państwa Islamskiego i jednocześnie uzgodnić, że nie możesz zabijać gazem własnych ludzi".

 

 

Wspomóż Nas
Tagi: usa, biały dom, syria

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.33

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Lukasz86 10:10:20 | 2017-04-08
Mt 5, 44-45:
A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie (...)

Patrząc na te biedne zagazowane dzieci, każdy powinien sobie zadać pytanie czy gdyby to spotkało moje dziecko... umiałbym się pomodlić za tego tyrana prezydenta Syrii?

zapraszam na blog: http://jezus-zmartwychwstal.blogspot.com/

Oceń 6 3 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

BS_LEx 09:50:04 | 2017-04-08
Szkoda tylko że tak mało ludzi zauważa że zbrodnie przeciw ludności cywilnej Syrii są "na rękę" tym którzy chcą powiększyć eksodus tej ludności i kłopoty Europy z falą uchodźców. Ta niewinnie cierpiaca ludność cywilna to ofiara planów politycznych!

Oceń 10 14 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook