Australia pozbawia obywatelstwa mężczyznę walczącego dla IS

(fot. PAP/EPA/JAWAD JALALI)

Walczący w szeregach Państwa Islamskiego (IS) Khaled Sharrouf to pierwsza, mająca podwójne obywatelstwo, osoba, którą na mocy nowego prawa antyterrorystycznego władze Australii pozbawiły obywatelstwa - poinformowały w sobotę australijskie media.

 

Australia jest sojusznikiem Stanów Zjednoczonych w ich walce z IS w Iraku i Syrii. Władze tego kraju obawiają się ataków ze strony powracających do kraju muzułmanów, którzy walczyli na Bliskim Wschodzie - przypominają media.

 

Na mocy prawa z 2015 roku Australia może pozbawiać obywatelstwa osoby dwupaństwowe, jeżeli udowodni się im, że są członkami nielegalnych organizacji, lub iż podejmowali się działalności terrorystycznej.

 

Syn imigrantów z Libanu, Sharrouf zwrócił na siebie uwagę, gdy w 2014 roku opublikowano jego zdjęcia z Syrii. Pozował na nich z 7-letnim synem, trzymając obcięte głowy żołnierzy syryjskich. Zdjęcia te wywołały na całym świecie falę oburzenia.

 

W rozmowie z agencją Reutera rzecznik australijskiego urzędu imigracyjnego potwierdził, że mężczyzna został pozbawiony obywatelstwa, jednak nie ujawnił dalszych szczegółów.

 

Wspomóż Nas
Tagi: daesz, australia, isis

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

10

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook