Do Awdijiwki powróciło światło, woda i ogrzewanie

(fot. PAP/EPA/MARKIIAN LYSEIKO)

W Awdijiwce na wschodzie Ukrainy wznowiono w niedzielę dostawy prądu, wody i ogrzewania, które zostały przerwane tydzień temu w wyniku walk między siłami rządowymi a prorosyjskimi separatystami Donbasu.

 

Wiadomość tę przekazał prezydent Petro Poroszenko. W niedzielę ekipy remontowe naprawiły zniszczoną przez ostrzały linię energetyczną, do której nie było dotąd dostępu ze względu na ataki ze strony bojowników.

 

"Tak! W Awdijiwce nareszcie jest światło!" - napisał Poroszenko na Facebooku. "Dziękuję za wspólną pracę ukraińskiego rządu, Służby Sytuacji Nadzwyczajnych, mężnych ukraińskich żołnierzy, którzy zrobili wszystko, by nie pozwolić Federacji Rosyjskiej na sprowokowanie katastrofy humanitarnej i destabilizację sytuacji w Awdijiwce i na całej linii frontu" - oświadczył.

 

Walki w 20-tysięcznej Awdijiwce toczą się o strefę przemysłową miasta, jednak wypuszczane przez separatystów pociski dolatywały w ostatnich dniach do dzielnic mieszkalnych, zabijając trzy osoby cywilne. Bomby zniszczyły ok. 150 domów. Od wtorku w mieście obowiązuje stan wyjątkowy.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook