Niemiecka prasa: zatrzymany Syryjczyk niebezpieczny

(fot. PAP / EPA / PUL ZINKEN)

Podejrzany o przynależność do zagranicznej organizacji terrorystycznej Syryjczyk, który został zatrzymany w środę wieczorem w Berlinie, został przez policję uznany za bardzo niebezpiecznego - poinformował w czwartek tygodnik "Focus" na swojej stronie.

 
Podejrzany ma 27 lat i przebywa w Niemczech od 2015 roku - podała policja na Twitterze. Do zatrzymania doszło w mieszkaniu w dzielnicy Schoeneberg w zachodniej części Berlina.
 
Policja nie podała dalszych szczegółów. Śledztwo przejęła, jak zawsze w przypadku osób podejrzanych o terroryzm, prokuratura federalna w Karlsruhe.
 
"Focus Online" pisze, że zatrzymany uznany został za równie niebezpiecznego jak inny Syryjczyk, Dżaber al-Bakr, aresztowany w połowie października w Lipsku.
 
"Policja mówi o drugim al-Bakrze" - czytamy w internetowym wydaniu "Focusa". 22-letni uchodźca z Syrii przygotowywał zamach na jedno z berlińskich lotnisk. W jego mieszkaniu w Chemnitz w Saksonii policja znalazła 1,5 kilograma substancji wybuchowej, zapalniki i metalowe części stosowane do konstrukcji bomb. Al-Bakr popełnił samobójstwo w zakładzie karnym w Lipsku dwa dni po aresztowaniu.
 
"Die Welt" twierdzi natomiast, że mężczyzna zatrzymany w środę urodził się w Tunezji. Dziennikarze tej gazety piszą, że 27-latek współpracował ze swoim niemieckim rówieśnikiem. Obaj obserwowani byli od dłuższego czasu. Na ich ślad naprowadziła niemiecką policję informacja przekazana przez wywiad zaprzyjaźnionego państwa.
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?