Turcja dostarczy pomoc do Dżarabulusu

(fot. kafeinkolik / shutterstock.com)

Turecka agencja rządowa AFAD poinformowała w czwartek, że zaczęła pracować nad dostarczaniem pomocy do Dżarabulusu, na północy Syrii, skąd syryjscy rebelianci wspierani przez siły tureckie wyparli w ubiegłym tygodniu bojowników Państwa Islamskiego (IS).

 

"Priorytetem jest przywiezienie tam podstawowych produktów żywnościowych. Agencja planuje dostarczyć mąkę i przywrócić funkcjonowanie piekarń w mieście" - napisano w komunikacie tureckiej Dyrekcji ds. Katastrof i Sytuacji Nadzwyczajnych.

 

W Dżarabulusie brakuje chleba i wody pitnej. Mieszkańcy miasta mówili Reuterowi w środę, że bojownicy IS zabrali wszystko, kiedy uciekali, nawet piec do pieczenia chleba.

 

Przedstawiciele władz Turcji utrzymują, że ich celem jest wyparcie z północnej Syrii bojowników IS oraz uniemożliwienie Kurdom poszerzenia kontrolowanego przez nich terytorium. Zdaniem obserwatorów jednym z celów tureckiej ofensywy jest powstrzymanie Kurdów z Ludowych Jednostek Samoobrony (YPG) przed zajęciem Dżarabulusu, położonego strategicznie przy granicy z Turcją. Ankara uznaje YPG za organizację terrorystyczną.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook