USA: policja zastrzeliła kobietę, która groziła bronią

(fot. shutterstock.com)

Kobieta, która zabarykadowała się w swym mieszkaniu w mieście Randallstown w stanie Maryland i groziła policjantom rewolwerem, gdy próbowali jej wręczyć nakaz aresztowania, została zastrzelona przez funkcjonariuszy - poinformowała policja okręgu Baltimore.

 

23-letnia Korryn Gaines odmówiła otwarcia drzwi trzem oficerom policji, którzy zjawili się poniedziałek rano w jej domu z nakazem aresztowania samej Gaines i jej męża.

 

Młoda kobieta nie stawiała się przed sądem mimo kolejnych wezwań. Sprawa dotyczyła przekroczenia prędkości.

 

Gaines kilkakrotnie groziła funkcjonariuszom bronią, w rezultacie czego wywiązała się strzelanina. Została zabita przez policjantów. Ranny jest jej 5-letni syn, który trafił do szpitala. Mąż zdołał uciec z mieszkania z drugim, rocznym dzieckiem.

 

Agencja Associated Press podkreśla, że na podstawie dostępnych informacji trudno ustalić, kto postrzelił chłopca - policja czy też jego spanikowana matka.

 

Policja podała w swym komunikacie, że negocjacje z Gaines trwały ok. 6 godz. W tym czasie, kobieta wielokrotnie groziła funkcjonariuszom, że ich zabije. Gdy wycelowała rewolwer w jednego z nich, oddano do niej dwa strzały. Okazały się one śmiertelne.

 

"Nie wiadomo czy policja używała przenośnych kamer, które policja w okręgu Baltimore zakupiła przed kilkoma tygodniami" - pisze AP, wskazując, że tylko dzięki nim byłoby możliwe odtworzenie przebiegu wydarzeń.

Z informacji dostępnych na stronie policji wynika, że Gaines była Afroamerykanką.

 

 

 

Wspomóż Nas
Tagi: broń, policja, usa

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?