Kreml "ubolewa" nad słowami brytyjskiej premier

(fot. Frederic Legrand - COMEO / shutterstock.com)

Kreml z ubolewaniem przyjął wypowiedź premier Wielkiej Brytanii Theresy May o potencjalnym zagrożeniu ze strony Rosji i liczy na to, że ostatecznie górę weźmie obiektywny punkt widzenia - poinformował we wtorek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

 
"Na Kremlu z ubolewaniem przyjęto te oświadczenia. Pani premier, zapewne, jeszcze nie w pełni weszła w kurs spraw międzynarodowych. Rosja, właściwie mówiąc, jest jednym z głównych gwarantów stabilności międzynarodowej i bezpieczeństwa jądrowego i jest to fakt niekwestionowany" - powiedział Pieskow dziennikarzom, gdy poproszono go o skomentowanie wypowiedzi premier May na temat Rosji.
 
Pieskow podkreślił, że Rosja "najbardziej aktywnie" uczestniczy w procesach związanych z nierozprzestrzenianiem broni nuklearnej.
 
"Dlatego też podobne oskarżenia mogą wywołać jedynie ubolewanie. Są nieprawdziwe. Mamy nadzieję, że z czasem w wypowiedziach premier górę weźmie nie subiektywny, lecz obiektywny punkt widzenia w stosunku do naszego kraju" - powiedział Pieskow.
 
Nowa brytyjska premier Theresa May oświadczyła w poniedziałek, że błędem byłoby pozbycie się przez Wielką Brytanię broni nuklearnej. Podkreśliła, że zagrożenie ze strony takich krajów jak Rosja i Korea Północna pozostaje "bardzo realne".
 
Rzecznik Kremla zaznaczył, że Rosja opowiada się za współpracą i utrzymaniem przyjaznych stosunków z państwami Zachodu, w tym z Wielką Brytanią.
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.33

Liczba głosów:

12

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook