Niemcy: 17-latek ranił ciężko 4 pasażerów pociągu

(fot. PAP/EPA/Karl-Josef Hildenbrand)

Uzbrojony w topór i nóż 17-letni Afgańczyk zaatakował w poniedziałek wieczorem pasażerów w pociągu regionalnym w okolicach Wuerzburga w Bawarii - poinformował szef MSW Bawarii.

 

Cztery osoby zostały ciężko ranne. Policja zastrzeliła napastnika. Jeden pasażer odniósł lekkie obrażenia.

 

Z relacji ministra spraw wewnętrznych Bawarii Joachima Herrmanna wynika, że 14 innych osób, które znajdowały się w pociągu, doznało szoku.

 

Po ataku napastnik wysiadł na najbliższej stacji - Heidingsfeld. Uciekając natknął się na oddział specjalny policji biorący udział w innej akcji. Herrmann powiedział telewizji ARD, że napastnik zaatakował funkcjonariuszy i został przez nich zastrzelony.

 

Według ministra nastolatek działał w pojedynkę. Opierając się na informacjach świadków zajścia, policja sądziła początkowo, że mógł mieć wspólnika. Afgańczyk przyjechał do Niemiec w marcu bez rodziców; przebywał w ośrodku w pobliskim Ochsenfurt, od dwóch tygodni mieszkał w rodzinie zastępczej.

 

Odpowiadając na pytanie, czy sprawca działał z pobudek islamistycznych, Herrmann powiedział, że jeden z pasażerów zeznał, iż napastnik wołał "Allah Akbar". "Trzeba to sprawdzić" - zaznaczył. "To straszny czyn, w Bawarii zdarzyło się to po raz pierwszy" - zaznaczył Herrmann.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

MR 16:03:53 | 2016-07-24
Afgańczyk?! Cóż za nietolerancja! To stygmatyzacja i wyraźne ciągoty faszystowskie i dyskryminacyjne!
On przecież jedynie z wyglądu przypominał mieszkańca Azji Środkowej. A wzywał Allach Akbara, swojego sąsiada, który nie oddał mu pieniędzy za razem wypite piwo. Więc faceta "zgniewało".

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Metanoia 09:04:07 | 2016-07-19
Cytując z retoryki prasy niemieckiej.

"Ataku tego nie wiążemy z mahometanizmem. To był najprawdopodobniej indywidualny czyn szaleńca. A jeśli chodzi o okrzyk Allah Akbar to najpierw musimy się dowiedzieć kim jest ten Allah Akbar, którego wzywał napastnik i gdzie mieszka..."

Oceń 11 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?