"Cofnięcie sankcji zależne od realizacji umów mińskich"

(fot. shutterstock.com)

Jedyną drogą do uchylenia sankcji gospodarczych wobec Rosji jest realizacja porozumień mińskich - oświadczył szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker, występując w czwartek na otwarciu 20. Międzynarodowego Forum Ekonomicznego w Petersburgu.

 

Przypominając, że toczą się obecnie dyskusje na temat stosunków między Unią Europejską i Rosją, Juncker podkreślił, że ważne jest również, by rozmawiać z samą Rosją, jej władzami i narodem.

 

Powiedział też, że naród ukraiński powinien sam decydować o swojej przyszłości. "Powinniśmy respektować wybór Ukrainy" - zaznaczył.

 

Szef KE przyznał, że jego udział w petersburskim forum ma zarówno zwolenników, jak i krytyków. - To, że jestem tu dziś obecny mówi o tym, że chcę budować mosty - powiedział.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.5

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

Agamemnon 15:22:42 | 2016-06-18
Powiedział też, że naród ukraiński powinien sam decydować o swojej przyszłości. "Powinniśmy respektować wybór Ukrainy" - zaznaczył.

Dziwne, to samo powiedział Józef Stalin w Teheranie i Jałcie o Polsce.

Komisja Główna Rady Jedności Narodowej na posiedzeniu w Podkowie Leśnej 21 lutego 1945 roku stwierdziła, że powzięte w Jałcie postanowienia, bez udziału i zgody przedstawicieli Państwa Polskiego, narzucają Polsce ciężkie i krzywdzące warunki. Protestując przeciwko jednostronności tych postanowień RJN zmuszona jest zastosować się do nich. (Wikipedia)

Oceń 2 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook