Mer Paryża: w stolicy powstanie obóz dla uchodźców

(fot. Public Sénat / youtube.com)

Mer Paryża Anne Hidalgo ogłosiła we wtorek, że władze miasta planują otworzyć w stolicy Francji obóz dla uchodźców. Władze Paryża regularnie ewakuują nielegalne obozowiska migrantów, głównie ze względów sanitarnych i bezpieczeństwa.

 

Merostwo jest w trakcie "sprawdzania różnych miejsc, żeby móc określić, w jakim możliwie najszybszym terminie będziemy mogli oddać je do dyspozycji" - oświadczyła Hidalgo podczas konferencji prasowej, dodając, że liczy na pomoc ze strony władz Francji w pracach nad otwarciem obozu.

 

Hidalgo powiedziała też, że w tej kwestii "trzeba wrzucić najwyższy bieg" i że chciałaby, aby obóz zaczął funkcjonować za 4-6 tygodni.

 

Mer zapewniła, że miejsce będzie spełniało "wymogi prawne" oraz "normy ONZ (...) dotyczące obozów dla uchodźców i migrantów".

 

Hidalgo nie podała informacji, jak duży obszar ma zajmować planowany obóz, jednak powiedziała, że ma on być "wystarczająco duży, by pomieścić wiele setek osób".

 

Celem tej inicjatywy ma być walka z nielegalnymi "haniebnymi obozowiskami" oraz uniknięcie sytuacji, w której "przyjeżdżające do Paryża osoby" koczują m.in. w pobliżu stacji metra.

 

Choć Francja nie jest na pierwszej linii napływu migrantów, od roku obserwuje się tam napływ uchodźców głównie z krajów Rogu Afryki, Syrii, Iraku i Afganistanu; wielu z nich chce się przedostać do Wielkiej Brytanii. Od czerwca 2015 roku w stolicy Francji przeprowadzono ok. 20 ewakuacji nielegalnych obozowisk migrantów.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?