"Przemytnicy migrantów z Meksyku działają w Europie"

(fot. PAP/EPA/ITALIAN NAVY / HANDOUT)

Niektóre gangi zajmujące się nielegalnym przerzutem imigrantów na granicy w Meksyku działają obecnie w Europie - twierdzi szefowa Europejskiego Ośrodka Strategii Politycznej Ann Mettler.

 

Jej zdaniem grupy wykorzystują bezradność Europy wobec napływu migrantów.

 

Ann Mettler, cytowana w piątek przez dziennik "La Stampa", powiedziała, że o obecności na Starym Kontynencie potężnych gangów specjalizujących się dotąd w przemycie imigrantów z Meksyku, mowa była podczas narady na temat bezpieczeństwa granic z udziałem ekspertów z USA.

 

“Brak zdolności zarządzania napływem migrantów pozwala prosperować grupom przestępczym" - dodała Mettler. Jej zdaniem niebezpieczne jest to, że "Europa sprawia wrażenie, jakby straciła kontrolę nad swymi granicami". A to, stwierdziła, powoduje, że ludzie się boją i rośnie populizm.

 

Następnie oświadczyła: "Mamy sygnały świadczące o tym, że tzw. Państwo Islamskie mogło przystąpić do działalności" związanej z przemytem migrantów.

 

Przedstawicielka ośrodka zauważyła, że dżihadyści mogą być nie tyle zaangażowani w sam przemyt ludzi, ale w oferowanie "bezpiecznych kanałów przerzutu", to znaczy - jak wyjaśniła - "nie przeszkadzają tym, którzy przechodzą przez ich terytorium".

 

"La Stampa" przytaczając tę wypowiedź ekspertki przypomina statystykę, z której wynika, że 90 procent migrantów przybywających do Europy przerzucanych jest przez gangi przemytników ludzi. Szacuje się, że rocznie czerpią oni zyski w wysokości 5-6 miliardów ludzi. Większość tych pieniędzy otrzymują od migrantów w gotówce.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook