Liderzy G7 ostrzegają przez wyjściem W. Brytanii z UE

(fot. PAP/EPA/JEON HEON-KYUN / POOL)

Liderzy siedmiu najbardziej uprzemysłowionych państw świata są za pozostaniem Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. Brexit mógłby stanowić "poważne zagrożenie" dla światowej gospodarki - ostrzegli w piątek, w deklaracji końcowej szczytu G7 w Japonii.

 

Referendum, w którym Brytyjczycy zdecydują, czy ich kraj ma wyjść z Unii Europejskiej, czy pozostać w niej, odbędzie się 23 czerwca.

W spotkaniu na japońskim półwyspie Shima wzięli udział przywódcy USA, Francji, Wielkiej Brytanii, Włoch, Japonii, Niemiec i Kanady, a także Unii Europejskiej.

 

W deklaracji końcowej liderzy G7 zapowiedzieli podjęcie nowych inicjatyw na rzecz ożywienia światowej gospodarki.

 

Zagrozili także Rosji utrzymaniem, a nawet zaostrzeniem sankcji, jeśli ta nie wypełni swych zobowiązań wynikających z porozumienia mińskiego ws. konfliktu ukraińskiego.

 

Przywódcy G7 wezwali do "pokojowego" rozwiązywania konfliktów terytorialnych na Morzach Południowochińskim i Wschodniochińskim. 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2

Liczba głosów:

8

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

MR 15:07:37 | 2016-05-27
Panie i Panowie Biurokraci (bo nie potrafię Was nazywać przywódcami) mniej "szczytowania", gadania, komunikatów etc. Wystarczy przestrzegać poprzednich ustaleń, zamiast ogłaszać nowe. Za to bierzecie pieniądze Nie jest przypadkiem, że w spotkaniach tych nie uczestniczą Chiny, które nie mają zamiaru przestrzegać niczego. Niemcy i Francja systematycznie łąmią ograniczenia na biznes z Rosją, Włochy i Grecja są bezsilne wobec inwazji przemytników ludzi co jest wynikiem korupcji przy której nasi złodziejaszkowie, to marni am,atorzy.  Przykładu można mnożyć.

Oceń 6 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Tadeusz_25 08:51:47 | 2016-05-27
Prawie wszystkie te osoby mają taką reputację, że na miejscu wyspiarzy - słyszac ich głos - zaraz bym glosowal za opuszczeniem UE.

Oceń 8 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook