Australia: zatrzymano mężczyznę planującego zamach

(fot. shutterstock.com)

Australijska policja zatrzymała w czwartek 24-letniego mężczyznę powiązanego z radykalnymi muzułmanami. Podejrzewa go o planowanie w kraju zamachu terrorystycznego. To kolejna tego typu operacja służb bezpieczeństwa w ostatnich tygodniach.

 

- Mężczyzna z Bankstown został zatrzymany w czwartek przez połączony zespół antyterrorystyczny z Sydney, działający w ramach operacji Appleby wymierzonej w osoby planujące zamach terrorystyczny w Australii - podkreśliły służby w komunikacie.

 

- Sąd zostanie poinformowany, że był on (zatrzymany) jedną z osób, oskarżanych wcześniej w tej kwestii, które tworzyły dokumentację na temat przygotowań do uczestnictwa i zaangażowania w przygotowanie aktu terroru - dodano w dokumencie.

 

W zeszłym tygodniu policja przeprowadziła serię operacji w Melbourne w związku z aresztowaniem, w pierwszej połowie maja br., pięciu mężczyzn, którzy zamierzali na niewielkiej łodzi rybackiej przedostać się do Indonezji i przyłączyć do dżihadystycznej organizacji Państwo Islamskie (IS).

 

Według australijskich mediów, grupa została zatrzymana pod zarzutem przygotowań do wjazdu na teren obcego państwa w celu prowadzenia wrogiej działalności. Jednym z aresztowanych był znany islamski kaznodzieja Musa Cerantonio. Był on już aresztowany w 2014 roku na wyspie Cebu w środkowych Filipinach i deportowany do Australii po tym, jak wyjawił swym zwolennikom w mediach społecznościach, że podróżował do Syrii.

 

Według najnowszych danych ministerstwa spraw wewnętrznych około 100 osób wyjechało z Australii, by walczyć w Syrii w szeregach takich organizacji jak IS.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.67

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook