Holandia: lekarze dokonali eutanazji na 20-latce

(fot. shutterstock.com)

20-letnia kobieta otrzymała śmiertelny zastrzyk z rąk holenderskich lekarzy. Od 15 lat zmagała się z poważnymi problemami psychicznymi. Jako mała dziewczynka została ofiarą pedofila.

 

Jak podaje Catholic Herald, kobieta cierpiała na post-traumatyczne zaburzenia stresowe, anoreksję, halucynacje, chroniczną depresję oraz zaburzenia obsesyjno-kompulsywne. Bardzo często dokonywała prób samobójczych oraz aktów samookaleczających, które wynikały z jej stanu psychicznego.

 

Lekarze i psychologowie stwierdzili, że jej stan jest "beznadziejny" i "nie do zniesienia". Kobieta wielokrotnie komunikowała lekarzom chęć zakończenia życia i uznali oni wspólnie, że spełnia ona kryteria eutanazji - zgodnie z prawem holenderskim. "Wszystkie możliwości terapii zostały wyczerpane. Pacjentka była bardzo słaba (...) i uzależniona całkowicie od innych" - czytamy w raporcie. 

 

Portal Daily Mail podaje jednak, że dwa lata przed śmiercią lekarze kobiety poprosili o inne opinie, które miały podsumować dotychczasową intensywną terapię psychiatryczną.

 

"Była ona częściowo udana" - napisano w raportach. Terapia została jednak wstrzymana po tym, gdy niezależni konsultanci uznali, że przypadek jest "beznadziejny". Stwierdzili również, że mimo jej "nieznośnego stanu fizycznego i cierpienia umysłowego, chronicznej depresji i ciągłych zmian nastroju, pacjentka była w stanie podjąć całkowicie niezależną decyzję, by zakończyć swoje życie". 

 

Przypadek ten wywołał ogromną dyskusję w Wielkiej Brytanii. Przedstawiciel partii pracy Robert Flello nazwał go "przerażającym".

 

W 2015 roku w Holandii miało miejsce 5,561 przypadków eutanazji. Statystyki wskazują również, że liczba pacjentów mających problemy psychiczne, którzy zdecydowali się na eutanazję, wzrosła aż 4-krotnie w ciągu ostatnich 4 lat.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.52

Liczba głosów:

23

 

 

Komentarze użytkowników (23)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

ekomarek1 06:58:43 | 2016-05-16
Cierpiąc na chorobę psychiczną pacjentka nie była w stanie złożyć oświadczenia woli,które nie miało by wady prawnej.To jest po prostu straszne,żle świadczy o Holanii jako państwie.I pomyśleć ,że kiedyś holenderscy kalwni tak skrupulatnie traktowali zasady Pisma Świętego.
Co z tego zostało?

Oceń 4 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

milosz.lipski 17:51:53 | 2016-05-12
---

Oceń 3 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Macieek 17:47:45 | 2016-05-12
Stawiam dolary przeciw orzechom, że Bergoglio i jego dworacy się na ten temat nie zająkną, pewnie za to dalej będą bełkotać o uchodźcach...

Oceń 15 24 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Bazyli 14:27:31 | 2016-05-12
Była ofiarą pedofila .... a potem przeniesiono go za karę na inną parafię?

Oceń 13 88 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

andrzej_a 14:06:14 | 2016-05-12
Wielu takich ludzi po Mszach we wspólnotach charyzmatycznych wychodzi powoli na prostą.

Dechrystianizacja niestety promuje cywilizację śmierci, której tu znowu jesteśmy świadkami.

Oceń 71 8 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook