USA potwierdziły dwa starty rakiet północnokoreańskich

(fot. PAP / EPA / SOUTH KOREAN DEFENSE MINISTRY / HANDOUT)

Dowództwo Strategiczne USA (STRATCOM) poinformowało w czwartek, że od środy wieczorem w Korei Północnej przeprowadzono dwa próbne starty rakiet balistycznych, ale żadna z nich nie stanowiła zagrożenia dla Ameryki Północnej.

 
Jak oświadczył rzecznik STRATCOM, podpułkownik Martin O'Donnell, "wykryto i śledzono to, co uważamy za próby wystrzelenia północnokoreańskich rakiet o godzinie 16.43 naszego czasu (23.43 czasu polskiego) w środę i 5.24 rano naszego czasu (12.24 czasu polskiego) w czwartek". Siedzibą STRATCOM jest baza lotnicza Offutt w stanie Nebraska.
 
- Dowództwo Obrony Aerokosmicznej Ameryki Północnej (NORAD) ustaliło, że rakiety wystrzelone z Korei Północnej nie stanowiły zagrożenia dla Ameryki Północnej - głosi wydany przez O'Donnella komunikat.
 
Wcześniej ministerstwo obrony Korei Południowej poinformowało, że w czwartek Korea Północna wystrzeliła coś co wyglądało na pocisk balistyczny, ale rozbił się on w niewiele sekund po starcie.
 
Korea Północna dokonała w sobotę próby rakiety balistycznej wystrzelonej z okrętu podwodnego. Wprowadzane od 2006 roku sankcje ONZ zakazują jej testów nuklearnych i prac nad pociskami balistycznymi, ale zajmuje się ona nadal miniaturyzowaniem głowic jądrowych oraz konstruowaniem rakiety międzykontynentalnej.
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?