"Stabilność Ukrainy bez USA jest niemożliwa"

(fot. Drop of Light / Shutterstock.com)

Ustabilizowanie sytuacji na Ukrainie bez udziału Stanów Zjednoczonych jest niemożliwe - ocenił w środę prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka na spotkaniu w Mińsku z przedstawicielem ministerstwa obrony USA Michaelem Carpenterem.

 

Łukaszenka oświadczył, że wyzwania w Europie Wschodniej "jeśli nie dziś, to jutro mogą poważnie wpłynąć na sytuację w Europie w ogóle". - Ustabilizować tu sytuację - mam na myśli Ukrainę i inne tendencje - bez Stanów Zjednoczonych nie sposób - powiedział.

 

Zaznaczył przy tym, że Białoruś "nie jest zachwycona" aktywizacją NATO w kierunku wschodnim. - Nie możemy na to nie reagować, bo dzieje się to bezpośrednio u naszych granic - powiedział.

 

Zastrzegł jednak, że w żadnym razie nie chce demonizować i wyolbrzymiać tego procesu i nie sądzi, by NATO zamierzało walczyć z Rosją czy z Białorusią. - W obecnych warunkach jest to nieprawdopodobne i nikomu niepotrzebne - oznajmił.

 

Według niego ani USA, ani UE nie potrzebują kolejnego konfliktu w Europie Wschodniej. - Wierzę w to, co deklarują politycy USA, że Ameryka absolutnie chce pokojowej i niezależnej Białorusi - zaznaczył Łukaszenka.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook