Grecja: policja zatrzymała trzech przemytników broni

(fot. PAP/EPA/PERNILLA WAHLMAN)

Grecka policja zatrzymała w dwóch oddzielnych akcjach trzech irackich Kurdów, podejrzanych o chęć wwiezienia na terytorium Turcji dużej ilości broni i amunicji - poinformowano w niedzielę. Mężczyźni w wieku od 22 do 39 lat mieli brytyjskie paszporty.

 

Przy 39-latku znaleziono cztery pistolety i dużą ilość amunicji. Mężczyzna został zatrzymany w pobliżu tureckiej granicy. Natomiast dwóch pozostałych funkcjonariusze aresztowali, po wielodniowej obserwacji, w jednym z przygranicznych miast.

 

Znaleziono przy nich 18 karabinów i dużą ilość amunicji.

 

"Nie mamy żadnych dowodów aby łączyć ich z ISIL (Islamskie Państwo Iraku i Lewantu - dawana nazwa Państwa Islamskiego), poinformowaliśmy o nich Europol i Interpol" - powiedział agencji Reutera przedstawiciel greckiej policji. Podkreślił jednocześnie, że zarekwirowane strzelby nie były bronią bojową, ale mogły zostać wykorzystane np. do celów szkoleniowych.

 

Zatrzymani mają stanąć przed lokalnym sądem jeszcze w niedzielę lub w poniedziałek. Usłyszą zarzut nielegalnego posiadania broni i przemytu - dodaje Reuters.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.5

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook