Zginął jeden z przywódców ISIS

(fot. By Menendj (http://ar.wikipedia.org/) [CC BY-SA 2.5 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5)], via Wikimedia Commons)

Jeden z najważniejszych dowódców afgańskiej filii organizacji Państwo Islamskie, Hafiz Said, zginął w nalocie amerykańskiego drona w prowincji Nangarhar na wschodzie Afganistanu - poinformowała w piątek telewizja TOLO News, powołując się na miejscowe władze.

 

Szef władz okręgu Aczin Galib Mudżahid potwierdził, że Said zginął wraz z 10 innymi bojownikami. Wśród zabitych jest syn innego ważnego przywódcy afgańskiego IS, Mangala Bagha.

 

Szef prowincjonalnej policji Hasrat Husajn powiedział, że w czwartek po południu przeprowadzone zostały dwa ataki z powietrza, potwierdził też śmierć 10 bojowników IS. Jak podkreślił, na razie nie ma oficjalnego potwierdzenia, że wśród zabitych był Said. To samo przekazał rzecznik gubernatora prowincji.

 

Hafiz Said to jeden z kluczowych przedstawicieli IS na pograniczu Afganistanu i Pakistanu, czyli w regionie, który islamiści nazywają "prowincją Chorasan". Był przywódcą pakistańskich talibów z organizacji Tahreek-e-Taliban Pakistan (TTP), a następnie złożył przysięgę lojalności wobec IS.

 

Poprzednio już raz ogłaszano śmierć Saida - miał zginąć w lipcu ub. roku w ataku drona, co IS zdementowało. Tym razem organizacja nie wydała jeszcze oświadczenia.

 

W czwartek USA oficjalnie uznały organizację afgańską filię IS za organizację terrorystyczną.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?