Andrzej Duda złożył kondolencje prezydentom Niemiec i Turcji

(fot. drop of light / shutterstock.com)

Wyrazy najgłębszego współczucia oraz zapewnienia o solidarności w żałobie i modlitwie z rodzinami ofiar skierował prezydent Andrzej Duda do prezydentów Niemiec Joachima Gaucka i Turcji Recepa Tayyipa Erdogana w związku z zamachem w Stambule, w którym zginęli Niemcy.

 

- Głęboko poruszony informacją o zamachu terrorystycznym w Stambule, którego ofiarami padli obywatele Niemiec, składam na ręce pana prezydenta, w imieniu Narodu Polskiego oraz własnym, wyrazy najgłębszego współczucia. Zapewniam pana, że w tych bolesnych i trudnych chwilach łączymy się w żałobie i modlitwie z rodzinami i bliskimi ofiar - napisał Andrzej Duda w depeszy kondolencyjnej skierowanej do prezydenta Niemiec.

 

Prezydent podkreślił, że w zamachach w Stambule "światowy terroryzm po raz kolejny pokazał swoje krwawe oblicze". - Dlatego musimy pozostać zdeterminowani i solidarni w walce z tymi, dla których obce są wartości naszej cywilizacji - podkreślił prezydent.

 

W depeszy kondolencyjnej do prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana Andrzej Duda podkreślił, że "naród polski nigdy nie pogodzi się w aktami terroru wymierzonymi w niewinnych ludzi".

 

- Poruszony wiadomością o zamachu, który miał miejsce dziś w Stambule, w imieniu Narodu Polskiego oraz własnym, składam na ręce Pana Prezydenta wyrazy najgłębszego współczucia, oraz zapewniam o naszej solidarności z bliskimi ofiar - napisał Andrzej Duda w depeszy skierowanej do tureckiego prezydenta.

 

W samobójczym zamachu w historycznej części Stambułu we wtorek zginęło 10 osób, a 15 zostało rannych. Według wicepremiera Turcji Numana Kurtulmusa większość zabitych to cudzoziemcy. Władze zidentyfikowały sprawcę; był nim urodzony w 1988 roku Syryjczyk.

 

Szef niemieckiej dyplomacji Frank-Walter Steinmeier powiedział, że zginęło co najmniej ośmiu Niemców, a dziewięciu zostało poważnie rannych.

 

Do wybuchu doszło na dawnym hipodromie między Hagią Sophią a Błękitnym Meczetem, które należą do najpopularniejszych atrakcji turystycznych Stambułu. Po ataku zamknięto obiekty turystyczne, w tym Hagię Sophię i Cysternę Bazyliki.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.55

Liczba głosów:

20

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook