"Bild": broń użyta w Paryżu mogła pochodzić z Niemiec

(fot. PAP/EPA/IAN LANGSDON)

Prokuratura w Stuttgarcie potwierdziła w piątek informacje o aresztowaniu 34-letniego mężczyzny podejrzanego o nielegalny handel bronią, ale odmówiła skomentowania doniesień gazety "Bild", że mógł on dostarczyć broń zamachowcom z Paryża.

 

- Mogę potwierdzić, że zatrzymany został mężczyzna podejrzany o handel bronią - powiedział agencji Reutera rzecznik prokuratury kraju związkowego Badenia-Wirtembergia. Dodał, że zatrzymania dokonano we wtorek.

 

Niemiecka gazeta "Bild" poinformowała w piątek, że ten zatrzymany jest podejrzany o sprzedanie czterech sztuk broni palnej zamachowcom, którzy 13 listopada zamordowali w Paryżu 130 osób. Według tego dziennika 7 listopada sprzedał on online nabywcy "arabskiego pochodzenia" dwa kałasznikowy produkcji chińskiej i dwa jugosłowiańskie karabiny szturmowe Zastava M70.

 

"Bild" napisał, że cztery maile znalezione w smartfonie aresztowanego wskazują, że był w kontakcie z "Arabem w Paryżu". Gazeta dodała, że prokuratura przypuszcza, iż sprzedana przez niego online broń została wykorzystana do zamachów w Paryżu.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?