John Kerry: prezydent Syrii musi odejść

(fot. PAP/EPA/JIM LO SCALZO)

Sekretarz stanu USA John Kerry oświadczył w sobotę w Londynie, że prezydent Syrii Baszar el-Asad musi odejść, ale nie musi to nastąpić od razu; o tym, kiedy odejdzie, trzeba zdecydować w negocjacjach.

 

Po rozmowach z szefem brytyjskiej dyplomacji Philipem Hammondem sekretarz stanu USA podkreślił potrzebę pilnego wznowienia wysiłków, mających na celu znalezienie politycznego rozwiązania konfliktu syryjskiego. Wezwał Rosję i Iran, by użyły swych wpływów i nakłoniły Asada do negocjacji.

 

"Trzeba przystąpić do negocjacji. Dlatego też (...) mamy nadzieję, że Rosja i Iran, i każdy inny wpływowy kraj, pomogą do tego doprowadzić" - powiedział Kerry.

 

"My jesteśmy przygotowani do negocjowania. Czy Asad jest przygotowany do negocjowania, prawdziwego negocjowania? Czy Rosja jest gotowa nakłonić go, by zasiadł za stołem rokowań?" - pytał Kerry.

 

Powtarzając stanowisko Waszyngtonu, zgodnie z którym Asad musi odejść, szef dyplomacji USA zastrzegł, że "nie musi to nastąpić pierwszego dnia, czy w pierwszym miesiącu". Podkreślił, że chodzi o proces, w ramach którego strony muszą się porozumieć co do tego, jak można to osiągnąć.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.83

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook