Dania wstrzymuje ruch kolejowy z powodu uchodźców

(fot. PAP/EPA/CLAUS FISKER)

Kursowanie pociągów między Niemcami a Danią zostało wstrzymane przez stronę duńską na czas nieokreślony z powodu wielkiego napływu uchodźców.

 

Rzecznik duńskich kolei DSB powiedział, że zgodnie z poleceniem policji przestały kursować pociągi między Flensburgiem a Padborgiem w Jutlandii Południowej, a także pociągi przewożone promem między niemiecką wyspą Fehmarn a miejscowością Rodby na duńskiej wyspie Lolland.

 

Duńska policja zatrzymała w środę w porcie Rodby prom z ok. 100 uchodźcami. Od nocy z wtorku na środę na Lolland dotarło ok. 330 uchodźców, a kilkuset dojechało pociągami z Flensburga do Padborga.

 

Od poniedziałku w Malmo szwedzkie służby migracyjne zarejestrowały już 350 azylantów przybyłych przez most nad cieśniną Sund z Kopenhagi.

 

Policja zatrzymała także 16 osób podejrzanych o przemycanie ludzi. Duńskie i szwedzkie władze apelują, aby nie zabierać uchodźców samochodami, co jest uznawane za łamanie prawa.

 

Reuters informuje, że duńska policja zamknęła też w środę połączenie drogowe między Niemcami a Danią. Agencja odnotowuje, że wielu uchodźców z Niemiec przemieszcza się przez Danię, zmierzając do Szwecji; liczą oni na tamtejszą liberalną politykę azylową.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.67

Liczba głosów:

6

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?