Macedonia przyjmuje do 3 tys. uchodźców dziennie

(fot. shutterstock.com)

Do 3 tys. imigrantów, w większości z Syrii, przekracza każdego dnia nielegalnie granicę Grecji z Macedonią - szacuje Urząd Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców (UNHCR).

 

- Nie widać by w najbliższych miesiącach nastąpił koniec fali uchodźców - oceniła we wtorek rzeczniczka UNHCR Melissa Fleming. Dodała, że w Iraku i w Syrii tamtejsza ludność przebywa w tragicznych warunkach.

 

Fleming zaapelowała do państw UE o zapewnienie pomocy osobom ubiegającym się o azyl. - Uważam, że jeśli nie zostaną podjęte właściwe kroki to Europa sobie z tym napływem uchodźców nie poradzi - podkreśliła rzeczniczka UNHCR.

 

W sobotę tysiące migrantów m.in. z Afryki i Bliskiego Wschodu sforsowały graniczne zapory z drutu kolczastego w pobliżu macedońskiego miasta Gevgelija, przez które przebiegają autostrada i linia kolejowa z greckich Salonik do Skopje. Policja uczyniła niewiele, by temu zapobiec.

 

Większość uchodźców zamierza udać się do Serbii i dalej w kierunku Niemiec, Szwecji, Norwegii lub Holandii.

 

Według Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji z siedzibą w Genewie od początku bieżącego roku do Europy przybyło przez Morze Śródziemne ponad ćwierć miliona migrantów, w tym blisko 150 tys. do Grecji i ponad 100 tys. do Włoch.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook