Ukraina: Rosja dąży do zerwania porozumień

(fot. PAP/EPA/ALEXANDER ERMOCHENKO)

Działania prorosyjskich bojowników na wschodzie Ukrainie świadczą o dążeniach Rosji do zerwania porozumień pokojowych - oświadczyła w czwartek ukraińska Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO).

 

Komunikat ten wydano po spotkaniu sekretarza RBNiO Ołeksandra Turczynowa z szefem MSZ Litwy Linasem Linkevicziusem. - Rozmówcy skonstatowali, że zwiększenie intensywności ostrzałów naszych (ukraińskich) sił świadczy o dążeniach Rosji do całkowitego zerwania mińskich ustaleń i aktywizacji działań bojowych na wschodniej Ukrainie - napisano.

 

Linkeviczius zapewnił Turczynowa, że jego kraj nadal będzie wspierał Ukrainę na forach unijnych oraz będzie działał na rzecz integracji europejskiej tego państwa.

 

Litewski minister spotkał się także w Kijowie z premierem Ukrainy Arsenijem Jaceniukiem. Tematem ich spotkania były doświadczenia Wilna w reformowaniu państwa, w sferach polityki regionalnej, samorządów lokalnych i walki z korupcją.

 

- Arsenij Jaceniuk podziękował litewskim partnerom za pomoc, podkreślając ich wkład w realizację reform na Ukrainie oraz za pomoc humanitarną i finansową, udzielaną na rehabilitację wojskowych, osób tymczasowo przesiedlonych i odbudowę Donbasu - oświadczono w komunikacie prasowym.

 

Linkeviczius rozpoczął w czwartek dwudniową wizytę na Ukrainie. W piątek uda się do Odessy na południu kraju, gdzie spotka się z ministrem spraw zagranicznych Ukrainy Pawłem Klimkinem i szefem państwowej administracji obwodowej, byłym prezydentem Gruzji Micheilem Saakaszwilim.
 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook