Jordania: Wyroki dla osób, które planowały zamachy

((fot. shutterstock.com)

Jordański sąd skazał w środę na kary więzienia od dwóch do 15 lat ośmiu mężczyzn, którzy planowali zamachy terrorystyczne na amerykańskich żołnierzy oraz na ambasadę Izraela w stolicy Jordanii, Ammanie - poinformowały źródła sądowe.

 

Jeden z mężczyzn był sądzony zaocznie i to on otrzymał najdłuższy wyrok, czyli 15 lat pozbawienia wolności. Główny oskarżony pójdzie do więzienia na 10 lat, pozostali dostali wyroki dwóch lub trzech lat.

 

Niedoszli sprawcy zamachów zostali zatrzymani w 2014 roku i zostali uznani za winnych, między innymi przygotowywania "aktów terrorystycznych" wymierzonych w żołnierzy stacjonujących w amerykańskich bazach w Jordanii i ambasadę Izraela.

 

Według prokuratury skazani też mieli kontakty z Hezbollahem i na zlecenie tej libańskiej organizacji szyickiej prowadzili rozpoznanie i działania wywiadowcze, by umożliwić przemyt broni z Jordanii na terytoria palestyńskie.

 

Amman zmodyfikował w 2014 roku przepisy prawne dotyczące terroryzmu i za działalność przestępczą uznaje się tam "przynależność lub próbę przyłączenia się do grupy zbrojnej lub organizacji terrorystycznej".

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?