"Porozumienie z UE zależne od głosów opozycji"

(fot. shutterstock.com)

Przyjęcie przez grecki parlament propozycji strefy euro ws. pomocy finansowej będzie wymagało głosów opozycji albo utworzenia rządu jedności narodowej - powiedział w poniedziałek grecki minister pracy Panos Skurletis. Nie wykluczył też wcześniejszych wyborów.

 

Wypowiadając się jeszcze przed ogłoszeniem pierwszych informacji na temat porozumienia Aten z wierzycielami, Skurletis zaznaczył, że propozycje przedstawione Grecji są "nierealne".

 

- W innych okolicznościach, w normalnych czasach, kiedy nie byłoby kontroli kapitału ani problemów z bankami powiedziałbym, że należy rozpisać przyspieszone wybory - powiedział minister pracy Grecji.

 

Skurletis zwrócił uwagę, że w obecnej sytuacji parlamentarna większość Syrizy nie gwarantuje zatwierdzenia ewentualnego porozumienia. Minister podkreślił, że w obliczu propozycji eurogrupy "nie może obwiniać kogokolwiek, kto nie będzie chciał powiedzieć «tak» dla tego porozumienia".

 

W odpowiedzi na słowa Skurletisa główna partia opozycyjna zapowiedziała, że nie wejdzie w skład rządu jedności narodowej. To Potami zapewniła, że będzie jednak wspierać rozwiązania, które służą interesowi kraju.

 

- Nie dążymy do roli partnera w rządzie Syrizy, jednak chcemy zapewnić premiera o naszej gotowości do znalezienia rozwiązań dobrych dla państwa - poinformował przedstawiciel ugrupowania.

 

Wkórtce potem szef Rady Europejskiej Donald Tusk poinformował o jednomyślnym porozumieniu szczytu strefy euro ws. Grecji.

 

Wspomóż Nas
Tagi: grecja, grexit, euro

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook