Merkel: brak podstaw do rozmów ws. Grecji

(fot. PAP/EPA/STEPHANIE LECOCQ)

Ciągle brakuje podstaw do negocjacji nad nowym programem wsparcia dla Grecji - powiedziała we wtorek niemiecka kanclerz Angela Merkel przed szczytem strefy euro w Brukseli. Zastrzegła, że ewentualne nowe wsparcie dla Aten będzie zależało od reform.

 

- Po wygaśnięciu drugiego programu pomocy dla Grecji i wyraźnym "nie" w greckim referendum ciągle nie ma podstawy do podjęcia negocjacji o nowym programie z Europejskiego Mechanizmu Stabilności - oświadczyła kanclerz.

 

Dodała, że solidarności na płaszczyźnie europejskiej towarzyszyć musi odpowiedzialność na szczeblu krajowym. Bez solidarności oraz bez reform pomoc nie będzie możliwa - zapowiedziała.

 

Merkel zastrzegła, że na razie nie można mieć jasnego obrazu sytuacji. - Trzeba pamiętać, że nie mamy tygodni, ale niewiele dni. Dziś usłyszymy, co ma do powiedzenia grecki premier - dodała.

 

Nadzwyczajny szczyt przywódców państw eurolandu poświęcony jest konsekwencjom niedzielnego referendum, w którym Grecy odrzucili zaproponowane przez pożyczkodawców warunki pomocy finansowej. Przed szczytem Merkel i prezydent Francji Francois Hollande mają spotkać się z szefem greckiego rządu Aleksisem Ciprasem.

 

Na wcześniejszym spotkaniu ministrów finansów państw strefy euro Grecja zapowiedziała, że wystąpi o nowy program pomocy z Europejskiego Mechanizmu Stabilności (EMS).

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook