Cameron złożył hołd ofiarom zamachów

(fot. PAP/EPA/ANDY RAIN)

W 10 rocznicę dokonanych przez islamistów samobójczych zamachów bombowych na środki komunikacji miejskiej w Londynie brytyjski premier David Cameron oddał we wtorek hołd ofiarom tych ataków, wzywając jednocześnie do czujności wobec zagrożeń terrorystycznych.

 

Wraz z burmistrzem Londynu Borisem Johnsonem Cameron złożył w Hyde Parku wieniec pod pomnikiem upamiętniającym wydarzenia z 7 lipca 2005 roku, kiedy to w trakcie porannego szczytu komunikacyjnego czterej młodzi brytyjscy islamiści zdetonowali bomby, wniesione przez nich w plecakach do trzech pociągów metra i jednego autobusu. Poza zainspirowanymi przez Al-Kaidę sprawcami zginęły wtedy 52 osoby - w tym trzy Polki - a około 700 innych zostało rannych.

 

- Dziś kraj łączy się w pamięci o ofiarach jednej z najbardziej morderczych zbrodni terrorystycznych w metropolitalnej Wielkiej Brytanii - napisał w swym oświadczeniu Cameron.

 

- W 10 lat po londyńskich atakach 7 lipca zagrożenie terrorystyczne pozostaje równie rzeczywiste jak śmiercionośne - zamordowanie 30 niewinnych Brytyjczyków spędzających urlop w Tunezji było brutalnym przypomnieniem tego faktu. Nie damy się jednak nigdy zastraszyć przez terroryzm - dodał brytyjski premier.

 

Spośród 38 osób, zastrzelonych 26 czerwca przez islamistycznego zamachowca na hotelowej plaży w tunezyjskim nadmorskim kurorcie Susa, tylko osiem nie było Brytyjczykami.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?