Bawarska CSU: premier Grecji jest szantażystą

(fot. PAP/EPA/KAY NIETFELD)

Bawarska CSU, najmniejsza z trzech partii tworzących rząd kanclerz Angeli Merkel, zareagowała ostrą krytyką na doniesienia o zwycięstwie w Grecji przeciwników warunków porozumienia z wierzycielami. Sekretarz generalny CSU nazwał premiera Grecji szantażystą.

 

- Musimy reagować ze spokojem, ale jedno musi być jasne: brudne chwyty lewicowych szantażystów i ludzi okłamujących naród, w rodzaju premiera Grecji Aleksisa Ciprasa, nie mogą zakończyć się sukcesem - powiedział Andreas Scheuer w Berlinie.

 

Polityk CSU powiedział, że Cipras i jego lewicowy rząd wprowadzili Greków w błąd, wmawiając im, że możliwe jest zachowanie waluty euro bez reform.

 

- Dobranoc, Grecjo - powiedział Scheuer po grecku, komentując wyniki referendum.

 

W obu partiach chadeckich CDU i CSU rośnie sprzeciw wobec dalszej pomocy dla Grecji. Wielu znanych posłów, w tym Wolfgang Bosbach, zapowiada, że nie poprze w parlamencie ewentualnego trzeciego pakietu pomocowego.

 

Z opublikowanego w piątek sondażu wynika, że 85 proc. Niemców jest przeciwnych dalszym ustępstwom UE wobec Grecji; tylko 10 proc. jest przeciwnego zdania. Wśród zwolenników CDU i CSU odsetek osób gotowych do dalszej pomocy wynosi 4 proc.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook