Co najmniej 28 ofiar zamachu IS w Jemenie

Jemen, Sana (fot. Ferdinand Reus / Foter / CC BY-SA)

Co najmniej 28 osób zginęło w zamachu w nocy z poniedziałku na wtorek w stolicy Jemenu, Sanie - poinformowały źródła w służbach medycznych w Jemenie. Do ataku przyznało się Państwo Islamskie (IS).

 

Celem zamachu był - jak podaje agencja AFP - dom dwóch braci, przywódców szyickiej rebelii z islamistycznego ruchu Huti, zwalczającego siły lojalne wobec prezydenta Abd ar-Raba Mansura al-Hadiego, który zbiegł do Arabii Saudyjskiej.

 

Wcześniej agencja Reutera informowała, również powołując się na jemeńskie służby medyczne, że w zamachu tym rannych zostało co najmniej 28 osób.

 

Od 26 marca Arabia Saudyjska wraz z arabskimi sojusznikami prowadzi lotniczą operację przeciwko ugrupowaniu Huti, walczącemu o obalenie Hadiego. Według ONZ dotychczas w jemeńskim konflikcie zginęło ponad 2 tysiące ludzi, w tym 1400 cywilów; około miliona osób musiało opuścić swe domy.

 

W Jemenie walka o władzę trwa od kilku miesięcy. Huti są wspierani przez szyicki Iran, a prezydent Hadi przez kraje Zatoki Perskiej, w tym sunnicką Arabię Saudyjską.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?