USA nie wykluczają myśliwców F-22 w Europie

(fot. San Diego Air & Space Museum Archives / Foter / No known copyright restrictions)

USA mogłyby rozmieścić w Europie, w odpowiedzi na nasilane przez Rosję agresywne działania w tym regionie, eskadrę nowoczesnych myśliwców F-22 Raptor wykonanych w technologii stealth - uważa sekretarz Sił Powietrznych USA Deborah James.

 

Powiedziała o tym w Le Bourget, gdzie odbywa się właśnie tegoroczny międzynarodowy salon lotniczy. Podkreśliła, że uważa Rosję za największe zagrożenie, gdy jeden z reporterów poprosił ją o wymienienie największych zagrożeń dla sił powietrznych USA.

 

- Powiedziałabym, że największym zagrożeniem (...) jest to, co dzieje się w Rosji oraz działania Rosji - oświadczyła, dodając, że w znacznej mierze właśnie dlatego przybyła do Europy i prowadzi rozmowy. Za wyjątkowo niepokojące uznała to, co dzieje się na Ukrainie.

 

James podkreśliła, że w ramach zwiększania rotacyjnych sił USA w Europie możliwe jest także przysłanie F-22. - Nie widzę powodu, dla którego nie miałoby to w przyszłości nastąpić - powiedziała, zastrzegając, że nie mogłaby teraz podać konkretnego terminu.

 

Zapowiedziała, że po wizycie we Francji uda się innych krajów NATO, by przeprowadzić z nimi konsultacje oraz wezwać je do zwiększenia wydatków na wojsko.

Siły powietrzne USA nasiliły już patrole w rejonie Bałtyku oraz sprowadziły do W. Brytanii bombowce B-2 i B-52.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook