Spotkanie Merkel i Hollande'a z Ciprasem w Rydze

(fot. PAP/EPA/GUIDO BERGMANN / FEDERAL GOVERNMENT HANDOUT)

W Rydze, na marginesie szczytu Partnerstwa Wschodniego, doszło w czwartek późnym wieczorem do spotkania kanclerz Niemiec Angeli Merkel i prezydenta Francji Francois Hollande,a z premierem Grecji Aleksisem Ciprasem. Rozmowa dotyczyła dalszej pomocy dla Aten.

 

Merkel, Hollande i Cipras dyskutowali ponad dwie godziny w jednym z hoteli w Rydze. Po zakończeniu spotkania nie chcieli jednak rozmawiać z dziennikarzami. Kanclerz Niemiec rzuciła tylko w ich kierunku: "Dobranoc".

 

Jeszcze przed rozmową prezydent Francji ostrzegał, by po tym spotkaniu nie oczekiwać zbyt wiele. - Nie przyjechaliśmy do Rygi, by negocjować w sprawie Grecji - powiedział Hollande.

Jego zdaniem decydujące rozmowy prowadzić będą ministrowie finansów eurogrupy pod koniec maja lub na początku czerwca.

 

Jeśli Grecja nie otrzyma ostatniej raty z aktualnego programu pomocowego, grozi jej niewypłacalność. Lewicowy rząd w Atenach kierowany przez premiera Aleksisa Ciprasa zabiegał o złagodzenie warunków otrzymania pomocy. W lutym br. wierzyciele Grecji zgodzili się na przedłużenie programu do końca czerwca, ale wypłatę 7,2 mld euro uzależniono od przedstawienia przez rząd w Atenach listy reform, które pozwolą Grecji na zrealizowanie zobowiązań wynikających z programu pomocy.

 

Jak dotąd grecki rząd nie przedstawił takiej listy.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook