1300 imigrantów uratowano na Morzu Śródziemnym

(fot. PAP/EPA/CARL OSMOND/MOD / HANDOUT)

1300 imigrantów uratowały w czwartek na Morzu Śródziemnym patrole włoskiej marynarki wojennej i Straży Przybrzeżnej. Uchodźcy, wśród nich wiele kobiet i dzieci, znajdowali się na pokładzie czterech łodzi.

 

Włosi przyszli na ratunek dryfującym łodziom w odległości 30 mil morskich od wybrzeży libijskich. Na największej z nich było 471 ludzi.

 

Operację ratowania imigrantów prowadzono przez wiele godzin. Łodzie, którymi płynęli imigranci, były w fatalnym stanie i groziło im zatonięcie. Wszyscy zostali po kolei zabrani na pokłady włoskich jednostek.

 

Łodzią patrolową Gwardii Finansowej przybyła w miejsce prowadzenia akcji ratunkowej ekipa medyczna, która zajęła się wieloma chorymi imigrantami.

 

Na wybrzeżu Libii czeka ponad pół miliona ludzi gotowych wyruszyć w drogę przez Morze Śródziemne - powiedział szef misji ONZ w tym kraju Bernardino Leon, potwierdzając wcześniejsze raporty na temat setek tysięcy ludzi koczujących tam w oczekiwaniu na rejs.

 

Agencja Ansa przytoczyła zaś wypowiedź przedstawicieli władz lokalnych z południa Francji o lawinowo rosnącej liczbie zatrzymań imigrantów podczas próby przekroczenia granicy włosko-francuskiej.

 

W ciągu dwóch dni w rejonie Nicei zatrzymano 500 nielegalnych imigrantów.

 

Wielu z uciekinierów z Afryki i Bliskiego Wschodu, przypływających na południe Włoch, traktuje ten kraj wyłącznie jako tranzytowy i zmierza na północ Europy, do Francji i Skandynawii - przypominają media.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Alfista 05:52:55 | 2015-05-15
Irlandia, Dania i Wielka Brytania umiały sobie załatwić wolność od murzynków, a POlsce Bruksela chce wmusić rocznie 5,6% z tych którym uda się postawić nogę na naszym kontynencie.

Oceń 1 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Jaccek 21:11:28 | 2015-05-14
Unii Europejskiej polecam skorzystać z doświadczeń australijskich w tym zakresie.Zainteresowanych odsyłam do Internetu.

Oceń 2 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook