Poroszenko apeluje o perspektywę członkostwa w UE

(fot. PAP/EPA/HENNING KAISER)

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko zaapelował do UE o jasną perspektywę europejską dla państw Partnerstwa Wschodniego oraz silniejszą koordynację działań między Brukselą i Waszyngtonem w sprawie rozwiązania konfliktu na wschodzie jego kraju.

 

Poroszenko przebywał w czwartek w Akwizgranie w Niemczech, gdzie spotkał się m.in. z prezydentem Francji Francois Hollande'em i przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem. Głównym tematem rozmów była deeskalacja konfliktu z separatystami prorosyjskimi w ukraińskim Donbasie i przygotowania do zaplanowanego na przyszły tydzień szczytu państw Partnerstwa Wschodniego w Rydze.

 

Po spotkaniu z Tuskiem administracja prezydencka w Kijowie podała, że jeszcze w czwartek na Ukrainie rozpoczyna pracę misja UE, której zadaniem będzie ocena sytuacji na wschodzie kraju.

 

- Szef państwa podkreślił, że Ukraina potrzebuje większej koordynacji działań Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych w kwestii pokojowego uregulowania (konfliktu z separatystami) - poinformowano.

 

Poroszenko rozmawiał także z Tuskiem o zniesieniu obowiązku wizowego dla obywateli Ukrainy, którzy podróżują do UE. Zaznaczył, że Kijów liczy na uzyskanie perspektywy reżimu bezwizowego na szczycie Partnerstwa Wschodniego.

 

Prezydent "zaapelował także o udzielenie jaśniejszej perspektywy europejskiej państwom Partnerstwa Wschodniego, które twardo mówią o swoich dążeniach europejskich" - czytamy. 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.2

Liczba głosów:

5

 

 

Komentarze użytkowników (7)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~kopia 2 07:13:14 | 2015-05-15
 ......Tak więc mimo deklarowanego poparcia przez Merkel dla kijowskich władz, uzależniła ona je od dalszych działań na rzecz reform gospodarczych i wdrażania porozumienia z Mińska, które to uznała, za „mozolną i żmudną” pracę.

Jednocześnie przybliżył obecną postawę niemieckich władz wobec Kijowa, pełnomocnik rządu Niemiec ds. kontaktów z Rosją Gernot Erler, który w wywiadzie dla kanału telewizyjnego „Phoenix” powiedział, że „pojawiły się wątpliwości co to tego, czy Ukraina zamierza wypełnić wszystkie 13 punków porozumienia”...

Oceń 1 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~orka 21:31:16 | 2015-05-14
Coś mi się wydaje,że po Tusku szefem Unii zostanie Poroszenko. I wcale bym się nie zdziwił. Jedna dewiacja polityczna więcej ale skutki tragiczne dla Polski i Europy.

Oceń 3 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~kopia 20:58:11 | 2015-05-14
To ci dopiero chamstwo I bezszczelnosc ze strony tego czciciela bandery. On zada od Europy I USA zeby po nim sprzatali. Po co tam lazlej zabijac niewinnych ludzi? Teraz jak wpierdziel dostales I pogonili was to ajwaj caly swiat ma pomagac. Broncie sie sami. Co z ciebie Poroszenko za prezydent jak nie umiesz rzadzic krajem, to lepiej wez przyklad z naszego Bronka I siedz w palacu I pilnuj zerandola a Putin ci w kraju twoim szybko zrobi porzadek. 

Oceń 3 1 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~. 19:42:52 | 2015-05-14
Jeśli, jak wieść niesie, Kerry z Ławrowem rzeczywiście się dogadali i dobili targu to w najbliższym czasie Ukraina o tej "perspektywie" może zapomnieć.

Oceń 3 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook