Strzelanina w Szwajcarii, kilka ofiar śmiertelnych

(fot. EPA/ANTHONY ANEX)

Co najmniej kilka osób zginęło w strzelaninie, do której doszło w kantonie Argowia na płn. Szwajcarii - poinformowała w niedzielę lokalna policja. Służby bezpieczeństwa pracują na miejscu nad identyfikacją ciał; na razie nieznane są okoliczności zdarzenia.

 

Policja poinformowała, że do wymiany ognia doszło w sobotę około godziny 23 w mieście Wuerenlingen, o czym zostali powiadomieni przez okolicznych mieszkańców. Policja na razie odmawia podania dokładnej liczby ofiar. Rzecznik lokalnych służb bezpieczeństwa powiedział jednak BBC, że wiele wskazuje na to, że zabójstwa są wynikiem kłótni rodzinnej.

 

Po dotarciu na miejsce odkryto w okolicy jednego z budynków mieszkalnych kilka ciał; część z nich była na zewnątrz posiadłości. Wszystkie ofiary to osoby dorosłe, wśród nich jest potencjalny zabójca - podkreślił jeden z funkcjonariuszy w rozmowie z lokalnym radiem. Okoliczności, w jakich doszło do strzelaniny i jej motyw, pozostają na razie nieznane - podkreślano wcześniej w oświadczeniu. W godzinach popołudniowych planowana jest konferencja prasowa policji.

 

Wuerenlingen to miasto na północy kraju, w którym mieszka ok. 4,5 tys. osób. Znajduje się ono na północny zachód od Zurychu, niedaleko niemieckiej granicy. Lokalne media dodają, że w okolicy, w której doszło do strzelaniny znajdują się głównie domy jednorodzinne.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?