Alarm terrorystyczny w Arabii Saudyjskiej

(fot. shutterstock.com)

Władze Arabii Saudyjskiej postawiły siły bezpieczeństwa kraju w stan alarmu z powodu groźby ataku terrorystycznego na centrum handlowe lub instalacje naftowe - poinformował w poniedziałek rzecznik ministerstwa spraw wewnętrznych Mansur Turki.

 

"Pojawiła się informacja o groźbie ataku skierowanego przeciwko centrum handlowemu lub instalacjom (państwowej saudyjskiej spółki naftowej) Aramco. Przekazaliśmy te informacje siłom bezpieczeństwa, by były w stanie alarmu" - powiedział Turki agencji Reutera.

 

Dodał, iż nie dysponuje żadnymi dalszymi informacjami na temat zagrożenia. Arabia Saudyjska, największy światowy eksporter ropy naftowej i kluczowy partner strategiczny Stanów Zjednoczonych, jest od lat celem działalności wywrotowej ze strony ugrupowań dżihadystycznych, w tym Al-Kaidy i Państwa Islamskiego.

 

Od 26 marca Arabia Saudyjska dokonuje uderzeń lotniczych na sprzymierzonych z Iranem rebeliantów Huti w sąsiednim Jemenie. W ramach tego konfliktu dziewięciu funkcjonariuszy saudyjskich sił bezpieczeństwa zginęło od prowadzonego przez granicę ostrzału.

 

Saudyjska policja poinformowała w kwietniu o zatrzymaniu obywatela saudyjskiego podejrzanego o to, że w dwóch oddzielnych atakach w Rijadzie zastrzelił dwóch policjantów i ranił dwóch innych.

 

"Przeciwko Arabii Saudyjskiej skierowany jest terroryzm. Zwykle w takich sytuacjach (konfliktów) ugrupowania terrorystyczne próbują wyciągnąć dla siebie korzyści i dokonywać zamachów" - powiedział rzecznik MSW.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?