Rosja i separatyści łamią ustalenia z Mińska

(fot. PAP/EPA/OLEG PETRASYUK)

Rosja i wspierani przez nią separatyści na wschodniej Ukrainie nie wypełniają porozumień pokojowych z Mińska, zgodnie z którymi z linii frontu w Donbasie ma być wycofana artyleria i ciężki sprzęt wojskowy - oświadczył w czwartek ambasador USA w Kijowie Geoffrey Pyatt.

 

- Rosja nadal utrzymuje w pobliżu linii frontu nowoczesne systemy rakietowe klasy ziemia-powietrze, czym narusza mińskie porozumienia - napisał na swoim Twitterze.

 

W kolejnym wpisie podkreślił, że porozumień o wycofaniu uzbrojenia nie przestrzegają prorosyjscy separatyści.

 

- Potwierdzamy, że mimo oświadczenia o całkowitym wycofaniu uzbrojenia separatyści wciąż mają ciężkie uzbrojenie przy linii frontu - oznajmił.

 

Wcześniej w czwartek OBWE podała, że strony konfliktu na wschodzie Ukrainy wycofały z linii walk między siłami rządowymi a prorosyjskimi separatystami większość ciężkiego uzbrojenia, jednak jej obserwatorzy nadal napotykają przeszkody, które nie pozwalają na ostateczną weryfikację realizacji porozumień pokojowych z Mińska.

 

W środę ukraiński minister obrony Stepan Połtorak oświadczył, że siły zbrojne jego kraju wyprowadziły z linii konfliktu cały sprzęt, o którym mówią mińskie dokumenty. Podkreślił, przy tym, że separatyści jedynie to pozorują.

 

- Zaproponowaliśmy, by misja OBWE mogła nieoczekiwanie kontrolować i nas, i rejon, gdzie znajduje się sprzęt separatystów. Żeby nie wyszło tak - a nasz wywiad ma takie informacje - że ugrupowania terrorystyczne tylko pozorują wycofywanie broni - powiedział Połtorak.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.29

Liczba głosów:

7

 

 

Komentarze użytkowników (6)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~dr. Freud 13:23:50 | 2015-03-20
Po dokonaniu dogłębnej diagnozy wpisów Jazmiga stwierdzam, że obwatel Jazmig vel Bus Stop vel A-psik jest klinicznym socjo- i psychopatą, po przebytym urazie głowy, szczególnie prawej półkuli oraz istoty szarej, brakiem empatii i faszystowsko-banderowskiej fiksacji. Zalecam odosobnienie pacjenta i poddanie terapii ostracyzmu.

Oceń 1 odpowiedz

Zgłoś do moderacji

jazmig 09:07:35 | 2015-03-20
Pyatt kłamie, bo tam nie ma żadnych rosyjskich wojsk, ani rosyjskiej broni.  To jest typowa banderowsko-amerykańska propaganda w stylu Goebbelsa, ich mistrza.

Oceń 1 6 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Zgłoś do moderacji

BS_LEx 18:48:34 | 2015-03-19
Jakże to dalekie od standardów europejskich według których umów dochowuje się!

Oceń 1 2 Pokaż odpowiedzi odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook