Ukraina: dziennikarz zginął podczas ostrzału

(fot. PAP/EPA/ANASTASIA VLASOVA)

Podczas ostrzału artyleryjskiego w pobliżu miejscowości Pieski na wschodzie Ukrainy zginął w sobotę ukraiński dziennikarz. Gazeta "Segodnia" poinformowała online, że był to jej fotoreporter Serhij Nikołajew.

 

"Nie znamy wszystkich szczegółów, ale miejscowość Pieski była dzisiaj ostrzeliwana przez artylerię" - powiedział rzecznik ukraińskich sił zbrojnych Andrij Łysenko. Ranny dziennikarz został zabrany do szpitala, ale lekarzom nie udało się go uratować.

 

Miejscowość Pieski, położona na północny zachód od opanowanego przez prorosyjskich separatystów Doniecka, jest kontrolowana przez siły ukraińskie. Przebiega tamtędy linia frontu.

 

Na wschodzie Ukrainy od nocy z 14 na 15 lutego formalnie obowiązuje rozejm; został uzgodniony w zawartym w Mińsku 12 lutego nowym porozumieniu pokojowym. Przewiduje ono m.in. zawieszenie broni, a następnie wycofanie ciężkiego uzbrojenia ze strefy walk i powstanie strefy buforowej; obie strony konfliktu miały opuścić tę strefę w ciągu 14 dni od wstrzymania walk. Wciąż dochodzi jednak do incydentów.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook